مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص صدور مجوز افزایش تراکم ساختمانی در سطح شهر تهران

قوانین مربوط به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص صدور مجوز افزایش تراکم ساختمانی در سطح شهر تهران کلیه این قوانین در مقاله زیر ارائه شده است با موسسه حقوقی عدالت ایرانیان همراه باشید

بند - 1 - شورای عالی با توجه به ضرورت تهیه طرح تفصیلی شهر تهران و به مورد اجرا گذاشتن آن در کلیه مناطق بر تسریع تهیه آن توسط شهرداری تهران براساس طرح جامع مصوب تهران و ابلاغ طرح های تفصیلی مناطق حسب مورد پس از طی مراحل قانونی تصویب و حداکثر تا پایان برنامه سوم توسعه و طبق یک برنامه زمان بندی مشخص تاکید نمود .
بند - 2 - تا تحقق بند یک در خصوص هر یک از مناطق شهر تهران جدول مذکور در مصوبه 269 مورخ 8/7/1376 کمیسیون ماده 5 شهر تهران به شرح زیر اصلاح میشود :
بند - الف - صدور مجوز افزایش تراکم ساختمانی در سطح شهر تهران در معابر با عرض کمتر از شش متر ممنوع است .
بند - ب - تعداد طبقات افزایش تراکم ساختمانی مازاد بر طبقات مجاز حداکثر سه طبقه براساس جدول مذکور است و بیش از آن مجاز نمیباشد .
بند - 3 - به موجب این مصوبه احداث حداکثر 5 طبقه مسکونی روی زیرزمین پیلوت مجاز میباشد و در صورتی که پیلوت وزیرزمین تواما احداث شوند حداکثر ارتفاع پیلوت 4/2 متر خواهد بود .
بند - 4 - تراکم ساختمانی مبنا در شهر تهران 120 درصد بوده و حداکثر سطح اشغال در هر طبقه 60 درصد مساحت زمین میباشد .
بند - 5 - شرط استفاده از افرایش تراکم ساختمانی در مناطق 1 الی 8 تامین کلیه پارکینگ های موردنیاز و در مناطق 9 الی 21 حداقل 80 درصد میباشد .
بند - 6 - د ر موارد که در اجرای این مصوبه ساختمان به صورت 5 طبقه روی پیلوت وزیرزمین اجرا میشود حداقل میانگین مساحت واحد های مسکونی در مناطق 1 الی 8 یک صد و بیست متر مربع و در مناطق 9 الی 21 شصت متر مربع خواهد بود
بند - 7 - احداث مجتمع اداری یا تجاری مشروط بر رعایت مساحت قطعه و گذر بندی طبق جدول ذیل به شرط تامین کلیه پارکینگ های موردنیاز و پس از تصویب کمیسیون ماده 5 بلامانع است .
جدول - - - مناطق حدافل مساحت زمین به متر مربع حداقل عرض ملاک عمل گذر به متر 1 الی 8 1000 30> عرض >16 9 الی 21 500 30> عرض >16
تبصره - 1 - شهرداری تهران حداکثر ظرف مدت 6 ماه ضوابط احداث ابنیه تجاری و ادارات را تهیه و به کمیسیون ماده 5 شهر تهران ارایه خواهد نمود .
تبصره - 2 - احداث هرگونه واحد و مجتمع تجاری و اداری خارج از ضوابط این بند ممنوع میباشد .
بند - 8 - در جداول موضوع بند 2 و 7 این مصوبه مساحت زمین و عرض گذر پس از رعایت بر اصلاحی ملاک عمل میباشد .
بند - 9 - شهرک ها و مجتمع های مسکونی دارای طرح مصوب و همچنین مناطق شهر تهران پس از ابلاغ طرح تفصیلی هر یک از آن ها از شمول این مصوبه و مصوبه 269 مستثنی میباشند .
بند - 10 - شهرداری تهران مسئول اجرای این مصوبه بوده و موظف است از هرگونه تخلف در این زمینه جلوگیری نماید . در مواردی که قبل از ابلاغ این مصوبه در هر یک از شهرداری های مناطق به طور رسمی پرونده تشکیل داده و کل یا حداقل 30 درصد از عوارض طبق فیش بانکی و بقیه به صورت چک پرداخت شده باشد در چاچوب ضوابط مصوبه 269 تا حداکثر بایستی ظرف 3 ماه پروانه آن ها صادر شود . (( در مواردی که بعد از تاریخ 5/11/1377 ( تاریخ ابلاغ ضوابط بلند مرتبه سازی به شهرداری تهران ) تا تاریخ 30/8/1378 ( تاریخ ابلاغ ضوابط بلند مرتبه سازی از شهرداری تهران به شهرداری های مناطق ) مشروط بر اینکه احداث طبقات مسکونی از 7 طبقه بیشتر نباشد پروانه های صادره در حد مفاد مندرج در پروانه ساختمانی مورد تایید میباشد . پس از این تاریخ هیچ پرونده ای قابل طرح نخواهد بود ))
بند - 11 - در تجدید یا تمدید پروانه ساختمانی جهت پلاک هایی که در مدت اعتبار پروانه عملیات ساختمانی در آن ها شروع نشده باشد صرفا ضوابط این مصوبه ملاک عمل خواهد بود .

برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره حقوقی در زمینه وکیل شهرداری عدالت ایرانیان تماس بگیرید

 وکیل پایه یک دادگستری

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مطالب مرتبط

ارزش واگذاری امتیاز تراکم مازاد ساختمانی و تغییر کاربری ساختمان و کسر پارکینگ

قوانین مربوط به ارزش واگذاری امتیاز تراکم مازاد ساختمانی کلیه این قوانین در مقاله زیر…

تعیین عوارض املاک دارای تراکم بیش از سیصد درصد (300%)

قوانین مربوط به تعیین عوارض املاک دارای تراکم بیش از سیصد درصد (300%) کلیه این قوانین در…

اصلاحیه مصوبه عوارض کسب و پیشه در شهر تهران

قوانین مربوط به اصلاحیه مصوبه عوارض کسب و پیشه در شهر تهران کلیه این قوانین در مقاله زیر…

اصلاحیه عوارض صدور پروانه و تفکیک اراضی

قوانین مربوط به اصلاحیه عوارض صدور پروانه و تفکیک اراضی کلیه این قوانین در مقاله زیر…

آیین نامه خلافی موضوع تبصره 4 الحاقی به بند 2 ماده 55 قانون شهرداری ها

قوانین مربوط به آیین نامه خلافی موضوع تبصره 4 الحاقی به بند 2 ماده 55 قانون شهرداری ها…
logo2.png

موسسه حقوقی عدالت ایرانیان متشکل از وکیل های متخصص دادگستری و کارشناسان مجرب حقوقی همراه با شما تا رسیدن به نتایج مطلوبتان خواهد بود.

آدرس : بلواردادمان-خيابان سپهر-کوچه کوثر

موبایل: 09122262185

تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی عدالت ایرانیان می باشد.

طراحي و سئو وب سايت با توسط Razhur.com

Search