ویزای شینگن - مدارک لازم برای ویزای شینگن

شینگن چیست؟

ویزای شنگن سندی است که افراد برای سفر یا حضور برای مصاحبه یا انجام امور تجاری در کشورهای عضو شینگن از مقامات آن کشور دریافت میکند و نوعی اجازه ورود یا تردد در محدوده ی کشورهای عضو شینگن پیدا میکند.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد اخذ ویزای شینگن را دارید بهتر است مراحل و مدارک مورد نیاز ویزای شنگن را با دقت مطالعه کنید و یا جهت سپردن امور مربوط به اخذ ویزای شینگن به متخصصین ما، با ما تماس بگیرید.

 ویزای شینگن

در ابتدا بهتر است با انواع ویزای شینگن آشنا شوید. به صورت کلی ما 4 نوع ویزای شینگن داریم:

ویزای شینگن نوع A:

 این نوع ویزای شینگن ویزای ترانزیت است و برای خروج مسافر از فرودگاه اجازه صادر نمیشود و دارنده ی این نوع ویزای شنگن، فقط میتواند در یکی از فرودگاههای شینگن پرواز خودش را عوض کند و به کشوری در خارج از شینگن برود.

پس نتیجه میگیریم که درصورتی که برای سفر به یک کشور،احتیاج به تغییر پرواز در یکی از کشورهای عضو شینگن، داشته باشید باید ویزای شینگن نوع A را انتخاب فرمایید.

 

ویزای شینگن نوع B:

این نوع ویزای شینگن، ویزای عبور است و به مسافر اجازه خروج از فرودگاه داده میشود تا از طریق زمینی، تغییر مسیر خودش را به کشوری خارج از شینگن  انجام بدهد.

 

ویزای شینگن نوع C:

این نوع ویزای شینگن به عنوان ویزای توریستی می باشد، که اکثریت کسانی که قصد ورود به کشورهای شینگن را داشته و توریست میباشند، از این ویزای شینگن استفاده میکنند.

 

ویزای شینگن نوع D:

این نوع ویزای شینگن، ویزای بلندمدت بوده که به صورت معمول توسط تاجران و بازرگانان استفاده میشود تا بتوانند در طول سال هر چندبار که نیاز است از کشور عضو شینگن خارج شده و دوباره به آن وارد شود.

 

1. مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

 

اکثریت کشورهای عضو شینگن مراحل و مدارک مشابهی را برای دادن ویزای شینگن به متقاضیان اخذ ویزای شنگن، در نظرگرفته و تنها در جزئیات کمی با هم متفاوت هستند.

برای اقدام برای اخذ ویزای شینگن فراهم کردن مدارک ذیل و طی مراحل اخذ ویزای شینگن الزامی است:

تکمیل کردن فرم درخواست ویزای شینگن
در این مرحله که جزو مراحل اولیه اخذ ویزای شینگن محسوب میشود، بعد از انتخاب کشور مقصدی که عضو شنگن است، با مراجعه به سفارت آن، برای تعیین وقت و درخواست ویزای آن کشور باید ابتدا فرم درخواست ویزای شینگن را تکمیل کرد.

این فرم را میتوان یا به صورت حضوری و یا از سایت سفارت کشور موردنظر، دریافت کرد.

 

ترجمه شناسنامه و کارت ملی
کپی از تمام صفحات شناسنامه و ترجمه رسمی آن و همچنین کپی از کارت ملی و ترجمه رسمی آن .

 

گذرنامه
نکته ای که درگذرنامه باید حتما به آن توجه داشت این است که برای اقدام برای اخذ ویزای شینگن، اعتبار گذرنامه باید حتما 6 ماه از تاریخ درخواست روادید باشد.

 

3 قطعه عکس رنگی
مشخصات عکس : عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ

این عکس بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

 

اسناد ملکی و مدارک شغلی و منابع مالی

متقاضیان ویزای شینگن باید مدارک زیر را در صورتی که داشته باشند، به صورت ترجمه تهیه نمایند:

ü      پرینت حساب گردش 3 ماه آخر بانکی و مانده حساب به زبان انگلیسی بانک که توسط بانک مهر شده باشد.

ü      اصل و ترجمه ی سند ملکی به نام شخص درخواست کننده (اصل آن به متقاضی برگردانده میشود)

ü      روزنامه رسمی یا جواز کسب به نام شخص درخواست کننده

ü      گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی اشتغال به کار (حتما روی سربرگ شرکت باشد – امضای مدیرعامل را داشته باشد – حقوق ماهیانه در آن ذکر شده باشد – مدت زمان اشتغال به کار در آن ذکر شده باشد)

 

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد
جهت عدم پرداخت هزینه برای رزرو بلیط هواپیما با ما تماس بگیرید. (تلفن مشاوره : )

 

بیمه مسافرتی
متقاضیان اخذ ویزای شینگن باید برای مدت اقامت خود در کشورهای عضو شینگن، تحت پوشش بیمه ای باشند که در این کشور نمایندگی معتبر داشته باشد.

 

برگه تاییدیه رزرو هتل
مدت رزرو هتل باید به اندازه ی مدت اقامت مسافر باشد، و تصوری که وجود دارد این است که باید هزینه زیادی پرداخت شود، در صورتی که اینطور نیست و تنها نکته ای که باید به آن توجه شود این است که باید از رزرواسیون معتبر انجام شود.

 

دعوت نامه
اگر متقاضی ویزای شینگن دعوت نامه داشته باشد، نیازی به رزرو هتل ندارد.

در این شرایط ممکن است مدارک مورد نیاز برای هر کشوری متفاوت باشد و برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه بهتر است که برای هر کشوری به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید.

 

2. چند نکته ی مهم برای متقاضیان دریافت ویزای شینگن

 

حتما به این نکته توجه داشته باشید که باید از کشوری وارد منطقه ی شینگن شوید که در ویزای شما درج شده است و درصورتی که اقدام به ورود به منطقه ی شینگن از طریق یک کشور دیگر که در شینگن عضو است بکنید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.
برای زنان خانه دار و یا فرزندان تحت تکفل، همسر ویا پدر آنها باید گواهی اشتغال به کار و شرح صورت حسابهای بانکی را به سفارت ارائه دهند.
برای اینکه بدانید با ویزای شینگن خودچند بار میتوانید وارد منطقه ی شینگن شوید باید به عدد درج شده در ویزای خود توجه کنید. بهترین حالت آن،گرفتن ویزای مولتی است که تا زمانی که اعتبار ویزای شما به پایان نرسیده است میتوانید به هر تعداد که میخواهید وارد منطقه ی شینگن شوید.
 

2.1. مدت زمان و هزینه ی صدور ویزای شینگن

 

بررسی مدارک اولیه ی ویزای شینگن اصولا بین 14 روز تا 21 روز زمان میبرد ولی به طورکلی 6 هفته پس از تحویل مدارک ویزای شینگن مشخص میشود که شما واجد دریافت ویزای شینگن هستید یا نه.

شخص متقاضی خودش شخصا برای دریافت ویزا یا نتیجه ی ویزا باید به سفارت خانه اقدام نماید.

هزینه ای که برای ویزای شینگن باید پرداخت شود 60 یورو برای بزرگسالان و 35 یورو برای افراد بین 6 تا 12 سال می باشد که متقاضی باید در زمان درخواست به صوزت نقدی به سفارتخانه پرداخت نماید.

 

نظرات (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

بسیار عالی

This comment was minimized by the moderator on the site

شما کارای دریافت ویزای شینگن رو انجام میدین؟

This comment was minimized by the moderator on the site

هزینه دریافت ویزای شینگن چقدر هست؟

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
logo2.png

موسسه حقوقی عدالت ایرانیان متشکل از وکیل های متخصص دادگستری و کارشناسان مجرب حقوقی همراه با شما تا رسیدن به نتایج مطلوبتان خواهد بود.

آدرس : بلواردادمان-خيابان سپهر-کوچه کوثر

موبایل: 09122262185

تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی عدالت ایرانیان می باشد.

طراحي و سئو وب سايت با توسط Razhur.com

Search