مشاوره حقوقی تلفنی رایگان

شماره تماس : 09122262185

7 وکیل مشهور همراه با پرونده های پر سرو صدا

بعضی نقش ها هستند که اون نقش لایق جایزه است .مثلا در یکی از مصاحبه ها بهرام رادان می گوید که موقع بستن قرارداد

 سر فیلم سنتووری شریفی نیا به من گفت: بهرام این فیلم جایزه میگیره هاا اگر نگرفت تو نگرفتی یعنی این نقش پتانسیل دیده شدن را داشت چندین پرونده جنجالی را بررسی میکنیم تا به این موضوع پی ببریم که بعضی از وکلا از موکل هایشان معروف تر هستند.

 

 

محمود طباطبایی

زمینه فعالیت: خانواده هاشمی و سیاسی های معروف

 

 

و در حال حاضر وکالت برخی پرونده های خانواده هاشمی رفسنجانی را به عهده دارد و به صورت همزمان وکالت خیلی از چهره های مشهور را به عهده گرفته دارد

 

 

 

 

 

پرونده های مشهور علیزاده طباطبایی

 

1- خانواده رفسنجانی: پرونده های فاطمه و مهدی رفسنجانی همه در دستان این وکیل است و به همین دلیل او را به عنوان وکیل خانوادگی رفسنجانی ها خطاب میکنند

 

 

2- شهرام جزایری:  جزایری به 11 سال حبس تعزیری، مبلغ (97 میلیون و 200 هزار و 370 دلار آمریکا) محکوم شد. سه سال پیش همه این محکومیت ها به پایان رسید و جزایری از زندان آزاد شد.

جزایری پس از آزادی در توصیف وکیل خودش : «آقای طباطبایی با قلبش از من دفاع کرد. همه آدم هایی مثل من که آدم هایی که ازشان دفاع می کنند با قلبشان ازآنها دفاع کنند نه با پولی که به آنها می دهند.»

3- چند پرونده مشهور دیگر: وکالت چهره های سرشناس مختلفی مانند عطریان فر، سعید لیلاز، روزنامه شرق، غنچه غوامی و ... به عهده علیزاده طباطبایی بوده است.

 

 

 

محمد علی جداری

 

زمینه فعالیت: اعدام و  قصاص 

 

 

او هم چهره ای سیاسی دارد . آخرین پرونده اش مربوط به ریحانه جباری است که در اردیبهشت ماه 93 پرونده اش از «صمد خرمشاهی» گرفته و به «محمد علی جداری فروغی» داده شد.   ولی با امیدهای فراوان نتوانست در این پرونده به موفقیت دست پیدا کند.

«سحر مهابادی» پرونده دیگری است که این وکیل آن را پیگیری می کند. «سحر مهابادی» در سال 88 در درگیری با شوهرش و ضمن دفاع از خود با چاقو ضربه ای به شوهرش زد که مدتی بعد درگذشت. حکم قصاص او صادر شده و چندی پیش جداری به صورت داوطلبانه و رایگان وکالت این فرد را به عهده گرفته است.

 

 

بهمن کشاورز

زمینه فعالیت: نقد حقوقی

تلاش او در زمینه های مدیریتی، آموزشی، نقد و تفاسیر قانونی و حقوقی است بهمن کشاورز به عنوان چهره ای اصلاح طلب و رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلا شناخته می شود که ارتباط خوبی با رسانه ها و مطبوعات دارد. او با وجود گفتگوهای متعدد و گاه نقطه نظرهای متفاوت، همواره تلاش کرده از محدوده خط قرمزها عبور نکند و به همین دلیل مشهور شده است.

وی از سال 77 که وکالت غلامحسین کرباسچی را داشت به چهره ای شناخته شده تبدیل شد و در حال حاضر هم مباحث پیرامون وکلا در ابعاد کلان و صنفی را پیگیری می کند.

 

 

 

 

کامبیز نوروزی

وی دبیر حقوقی انجمن منحل شده صنفی روزنامه نگاران ایران بود و در طول دوران فعالیت خود بیشترین تمرکزش را روی قوانین، بررسی، نقد حقوقی و فعالیت های صنفی گذاشته بود. 

برخی نقدهای او در مواقعی حاشیه های زیادی ایجاد کرد. این وکیل پس از حوادث سال 88 به اتهام تبلیغ علیه نظام اسلامی، اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به دو سال حبس تعزیری و 76 ضربه شلاق تعزیری محکوم شد که محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع او گفت که دادگاه تجدید نظر تبدیل به 1 سال حبس تعزیری شده است

 

 

 

 

غلامعلی ریاحی

زمینه فعالیت: سیاست و مطبوعات

پرونده های معروف او عموما یا در دفاع از اشخاص مشهور سیاسی است  این وکیل به میزان کمی پرونده های موکلان خود را رسانه ای می کند و در صحبت های خود با رسانه ها هم اکثرا احتیاط میکند

 

 

برخی پرونده های ریاحی

1- مه آفرید خسروی: او آخرین وکیل پرنده یکی از متهمین فساد 3 هزار میلیاردی بود که در نهایت موکلش به اعدام محکوم و اجرا شد. 

2- مطبوعات: ریاحی پرونده وکالت بسیاری از پرونده های مطبوعات توقیفی را به عهده داشته است. از روزنامه «جامعه» تا روزنامه «بهار» که در سال 84 توقیف شد یا روزنامه ایران در زمان 

3- سعید حجاریان: حدود 17 سال پیش، «ریاحی» وکالت خانواده حجاریان را به عهده داشت و در پرونده های مختلف او را همراهی می کرد. در سال 88  به اتهام اقدام علیه امنیت داخلی دستگیر شد و در طول مراحل بررسی این پرونده، این وکیل از وکالت او کناره گیری کرد.

4- فائزه هاشمی: با وجود آنکه وکالت خانواده هاشمی رفسنجانی به عهده علیزاده طباطبایی است اما در مورد فائزه هاشمی، غلامعلی ریاحی وکالت او را به عهده گرفت.

 

 

 

 

 

محمد مصطفایی

زمینه فعالیت: جنجال سازی!

این وکیل که در حال حاضر خارج از کشور زندگی میکند از همان ابتدا تلاش کرد انواع پرونده هایی که حاشیه های بالایی داشته اند را انتخاب کند  

مصطفایی اولین وکیل پرونده ریحانه جباری بود که در اواسط بررسی پرونده از کشور خارج شد و پس از او «خرمشاهی» این وکالت را به عهده گرفت. او قبل تر به صورت ویژه روی پرونده های سنگسار و همچنین نوجوانانی که زیر 18 سالگی به اعدام محکوم می شدند فعالیت می کرد و در برخی از آنها توانست صلح و سازش برقرار کند.

مدتی بعد اما  ترجیح داد به نروژ پناهنده شود. پرونده «بهنود شجاعی» نوجوانی که در سن 17 سالگی نوجوان 17 ساله دیگری را به قتل رسانده بود، یکی از مشهورترین پرونده های اوست که سرانجام، حکم اعدامش اجرا شد. پرونده «سکینه آشتیانی» از دیگر پرونده های پرحاشیه او بود 

 

 

 

عبدالصمد خرمشاهی

زمینه فعالیت: قصاص و اعدام

خرمشاهی اکثرا پرونده های مربوط به اعدام های خبرساز را برعهده گرفته دارد

علاقه خاصی دارد که وکالت پرونده های سخت را به عهده بگیرد و با وجود گسترده شدن ابعاد رسانه ای پرونده ها و مصاحبه های متعدد توسط خرمشاهی اما در برخی مواقع نتوانسته نتیجه دلخواهش را به دست آورد.

در بسیاری از پرونده های او پای ستاره ها و هنرمندها و کمپین ها به وسط می آید او در برخی مواقع از موکلان مشهور خود حق الوکاله دریافت نمی کند اما در مورد پوشش رسانه ای پرونده کاملا دست و دلباز است.

 

 

 

 

برخی پرونده های مشهور خرمشاهی

1- ریحانه جباری: آخرین پرونده مشهور این وکیل بود. البته خرمشاهی تا اردیبهشت 93 این پرونده را بر عهده داشت و  پس از او فرد دیگری به عنوان وکیل انتخاب شد.

2- دل آرا دارابی: در سال 82 یکی از تراژدیک ترین پرونده های ایران رقم خورد و دل آرا دارابی متهم شد در حالی که 17 سال داشت با پسر مورد علاقه اش برای کلاهبرداری به منزل یکی از بستگان پدرش رفت و پس از قتل او از خانه گریخت.

در این مورد بیشتر بخوانید 

3- شهلا جاهد: او همسر موقت ناصر محمدخانی بود که به دلیل قتل لاله سحرخیزان همسر دائمی ناصر محمدخانی در سال 1381 در میدان کتابی تهران، محکوم و سرانجام در بامداد 10 آذر 1389 حکم قصاص اجرا شد...

4- افسانه نوروزی: او در سال 1376 در ارتباط با قتل یکی از مسئولان یکی از سازمان های مستقر در جزیره کیش مجرم شناخته و در مراحل بازجویی و در جلسات دادگاه عنوان کرد که در دفاع از عفت خود مرتکب قتل شده است. او با شوهر و سه فرزندش به عنوان میهمان به خانه آن فرد در کیش رفتند و در زمانی که او و صاحبخانه در منزل تنها بودند این قتل رخ داد.

انگیزه های افسانه برای قتل از نظر دادگاه کافی نبود و به قصاص محکوم شد. این پرونده در مقطعی که تمام شده به نظر می رسید، با حکم رییس وقت آیت الله شاهرودی متوقف و بررسی مجدد روی آن صورت گرفت. پس از هفت سال، افسانه در نهایت به آغوش خانواده خود بازگشت.

5- کبری رحمان پور: در زمانی که تنها 20 سال داشت به دنبال اختلاف با همسر 55 ساله اش  مادرشوهر 75 ساله اش را با ضربات کارد به قتل رساند

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مطالب مرتبط

نیم عشر دولتی

نیم عشر دولتی

نیم عشر" دولتی چیست؟ و اساسا نیم عشر دولتی چه میزان است ؟
وکیل

وکیل

آنچه که لازم است در مورد وکیل بدانید می توانید در این مطلب مشاهده کنید
دفتر وکالت

دفتر وکالت

هدف از نهاد دفتر وکالت بدون تردید،کمک به اجرای صحیح عدالت است. مقصود از عدالت هم به نوبه…
وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که پس از طی دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و...

سند چیست؟

در ماده 1284 قانون مدنی سند را اینگونه بیان میکند « سند عبارت است از هر نوشته ای که در…
logo2.png

موسسه حقوقی عادل یار متشکل از وکیل های متخصص دادگستری و کارشناسان مجرب حقوقی همراه با شما تا رسیدن به نتایج مطلوبتان خواهد بود.

آدرس : بلواردادمان-خيابان سپهر-کوچه کوثر

موبایل: 09122262185

تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی عادل یار می باشد.

طراحي و سئو وب سايت با توسط Razhur.com

Search